enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Meral Akşener İstifa mi ediyor?

İYİ Parti, 8 Ocak’ta düzenlediği GİK toplantısının ardından ortaya atılan iddialara yanıt verdi. Parti kaynakları, Meral Akşener’in, 31 Mart yerel seçimlerinde olası bir oy kaybı durumunda istifa edeceği yönündeki söylentilere karşı açıklamada bulundu.

Meral Akşener İstifa mi ediyor?
9 Ocak 2024 11:51
A+
A-

İYİ Parti, Meral Akşener’in başkanlığında düzenlenen Genel İdare Kurulu (GİK) toplantısında, 31 Mart yerel seçimlerine yönelik aday belirleme ve strateji hazırlıklarını masaya yatırdı.

Toplantı sonrasında ortaya atılan iddialara göre, Akşener’in “Eğer 14 Mayıs’taki oyumuzu koruyamazsak, o oy oranımızın altına düşersek ben yokum. Ben giderim” şeklinde bir ifade kullandığı öne sürüldü.

Ancak, İYİ Parti’den gelen açıklamada, Akşener’e atfedilen bu ifadelerin gerçeği yansıtmadığı belirtildi. Parti tarafından yapılan açıklamada, 8 Ocak tarihli GİK toplantısında Akşener’in böyle bir ifade kullanmadığını ve daha önceki açıklamalarında seçimdeki sorumluluğunun kendisine ait olduğunu vurgulandı.

Söz konusu açıklamada şu ifadelere yer verildi:

B”azı haber sitelerinde 8 Ocak tarihli Genel İdare Kurulu (GİK) toplantımızda, Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’in, “Eğer 14 Mayıs’taki oyumuzun altında kalırsak ben yokum, giderim” şeklinde bir ifade kullandığı iddiası yer almaktadır. Bu iddia, gerçek dışı olup Genel Başkanımızın böyle bir ifadesi kesinlikle olmamıştır. Bununla birlikte daha önce farklı il ziyaretlerinde kamuoyuna açıkça ifade ettiği üzere seçimdeki sorumluluğunun kendisine ait olduğu yönündeki ilkesel tutumu dışında ortaya konulan bu iddialar partimize yönelik yeni bir manipülasyon aracı olarak kullanılmaktadır. Kamuoyunu doğru yönlendirebilmek adına gerçek dışı bu iddialara karşı hassas olunması gerektiğini hatırlatmak isteriz.”

Saygılarımızla.

Medya İlişkileri Başkanlığı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.