enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz: Maaş zammı önemli ölçüde artacak!

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, HaberTürk televizyonundaki katıldığı programda gazetecilerin sorularını yanıtladı. Yılmaz, memur ve emekli memur maaşıyla ilgili gelecekte yapılacak zam oranına dair ipuçları verdi.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz: Maaş zammı önemli ölçüde artacak!
16 Eylül 2023 09:27
A+
A-

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, HaberTürk televizyonunda Mehmet Akif Ersoy’un programına katıldı. Gazetecilerin sorularını yanıtlarken, memur ve emeklilere yönelik gelecekte yapılacak maaş zammına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Yılmaz, memur ve emekli maaşlarıyla ilgili olarak gelecek yıl daha büyük bir artışın olacağını ifade etti. Kesin maaş artışı miktarını vermemekle birlikte, enflasyon oranlarının bu artışın önemli ölçüde olacağına işaret etti.

Bu açıklamayı Sosyal Güvenlik Uzmanı Özgür Erdursun yorumladı.

Erdursun, açıklanan enflasyon verileri ve enflasyon beklentileri doğrultusunda hesaplamaların sonucunda alınacak maaş artışını şu şekilde açıkladı:

” TÜİK Ağustos ayı enflasyonunu yüzde 9,09 olarak açıkladı. Enflasyon Oranını 2022’ye oranladığımızda (Eylül, Ekim ayında daha yüksek enflasyon olursa, geçmiş yıllarda böyle olmuştu!) 2024 Ocak ayında SSK, Bağ-Kur emeklilerine %63 Emekli Sandığı emeklilerine ve memurlara en az %72 oranında (enflasyon farkı+zam)verilebilir”

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.